אבקת טיון דביק- מרפא הבושם-50גרם

125.00

יון דביק (אינולה ויסקוזה) הוא אחד מצמחי המעזבות המופלאים ביותר שהטבע העניק לנו. תמצאו אותו גדל פרא בכל רחבי הארץ כאשר בחודשי יולי אוגוסט הוא גם פורח ומדיף שמנים אתריים עזים שגם מעניקים לו את עוצמתו הרפואית. זהו אחד מאותם צמחים "מרפאי כל" שיעילים לקשת רחבה של בעיות בריאות החל מסוכרת דרך מחלות של מעברי הנשימה, בעיות בדרכי מרה ועיכול וכלה בקנדידה ובכאבי פרקים.

סובלים משרירים תפוסים? – נסו טיון דביק באמבט מים חמים

טיון דביק עושה עבודה מצוינת גם בשימוש חיצוני ועל כך אוכל להעיד מסיפור אישי. אני סובל מכאבים כרוניים במשטח התחתון של כף הרגל, מצב המכונה פלנטר פשיאיטיס- זוהי דלקת של מעטפת רקמת החיבור בכף הרגל אשר נגרמת לרוב על ידי גיד אכילס או שריר תאומים תפוס (אחרי פעילות גופנית). זה כואב כיון שהשריר התפוס שמסרב להרפות מושך כלפי מעלה את עצם העקב וגורם לדלקת בפאציה של כף הרגל (מצב אופייני לספורטאים או לנשים שסובלות לעיתים מדלקות בכפות הרגליים ולסובלים מפיברומיאלגיה). אחד הטיפ-ולים היעילים היה להרתיח עלי טיון דביק ולשפוך את המיצוי הזה לתוך אמבט מים רותחים. יש משהו מופלא בפעילות של הצמח הדזה – ללא ספק הוא מאלחש את הכאב ואולי אף תורם להרפיית השרירים.

טיון דביק
תיאור הצמח: בן-שיח ממשפחת המורכבים, המגיע לגובה של 100-50 ס"מ. הוא נפוץ בעיקר בשכבות קרקע חוואריות, המצטיינות בכושרן להחזיק מים, ובשולי תעלות, או שטחים המוצפים מים בחורף. גבעוליו מעוצים בבסיסם ומסועפים. עליו הם דמויי אזמל, פשוטים ומאורכים. הפריחה בחודשים אוגוסט-דצמבר, הפרחים יושבים על קרקפות הנישאות בראשי הגבעולים, צבעם צהוב. הפרי הוא זרעון, העונד בראשו ציצת זיפים. כל חלקי הצמח הם שעירים, דביקים ומדיפים ריח חריף. מועד האיסוף: כל ימות שנה.
מקורות ופולקלור: מקור השם טיון הוא ערבי, ומבטא את מקום גידולו – אדמת טין. חוקרים אחדים טוענים שהוא מופיע במקורותינו תחת השן אידן (שבת, במה מדליקין כ').
רפואה עממית: דומה שהטיון הדביק עומד בראש רשימת צמחי הרפואה של ערביי ארץ-ישראל. הם עוטרים לו כתרים של מלך צמחי-המרפא, והערצתם אליו כה גדולה, עד שהם אומרים עליו כי הוא מרפא 40 מכאובים ומחלות.
מיתוך אתר של נסים קריספיל

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “אבקת טיון דביק- מרפא הבושם-50גרם”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *