מבצע!

טרמטס פיור-מיקוליביה- 60 כמוסות

280.00 220.00

תמצית אורגנית עוצמתית של פטריות טרמטס ורסיקולור
משפעלת חיסון, משתנת, אלטרטיבית, אנטי-ויראלית, שיקום והגנה על הכבד, מרגיעה

שימושים עיקריים:

• צרבות, כיבים בקיבה (אולקוס)
• הפחתת תופעות לוואי של הקרנות (ראדיותרפיה)
• מחלת הנשיקה, תסמונת התשישות הכרונית (CFS)
• תמיכה חיסונית בסרטן: קיבה, ושט, מעי גס, לבלב, שחלות, צוואר רחם, ריאות, לוקמיה ולימפומה
מינונים:

1-3 כמוסות ביום
יש ליטול עם או לאחר הארוחה עם כוס מים

שם לועזי: Trametes Coriolus versicolor

שם עממי: Turkey tail mushroom

שם סיני: Yun-Zhi
סיפורה של פטריית המרפא טרמטס ורסיקולור

הסיפור המופלא סביב מעברה של פטריית הטרמטס ורסיקולור מהרפואה המסורתית אל הרפואה הקונבנציונלית מתחיל באדם מבוגר שחי ביפן והתבשר כי הוא חולה בסרטן הקיבה. הגילוי נעשה מאוחר מדי, הסרטן התפשט במהירות ולרופאי בית החולים לא נותר אלא לשלוח אותו לביתו. בתקווה להקל על מזורו פנה האיש אל הרפואה המסורתית, ואנשי המרפא המליצו לו על שתיית חליטות תה העשויות מפטריית הטרמטס. לאחר מספר חודשים, לא זו בלבד שמזורו של האיש החולה הוקל – אלא שבבדיקות מקיפות שערכו לו רופאיו התברר כי מחלת הסרטן הסופנית ממנה סבל הולכת ונסוגה. המהלך המפתיע הזה סיקרן את שכנו של האיש, שהיה מהנדס תרופות בחברת תרופות יפנית גדולה – וכך יצא לדרך המחקר המעמיק על השפעתה של הפטרייה על מחלת הסרטן.

ידועה בשמה העממי turkey tail גדלה כל רחבי העולם. כינויה ניתן לה מאחר והיא מרובת גוונים ומזכירה את הזנב של תרנגול הודו פראי. ברפואה העממית שימשה כפטרייה מחזקת ומזינה.

רכיבים פעילים

פוליסכרידים: polysaccharide-K (PSK)
פרוטאוגליקנים: Polysaccharide-peptide (PSP)

התוויות

צרבות, כיבים בקיבה (אולקוס) הפחתת תופעות לוואי של הקרנות (רדיותרפיה) מחלת הנשיקה תסמונת התשישות הכרונית (CFS) תמיכה חיסונית בסרטן: קיבה, ושט, מעי גס, לבלב, שחלות, צוואר רחם, ריאות, לוקמיה ולימפומה

פעילות רפואית

משפעלת חיסון, משתנת, אלטרטיבית, אנטי-ויראלית, שיקום והגנה על הכבד, מרגיעה

התוויות נגד

לא ידועות

פטריית טרמטס ברפואה הסינית מסורתית

ברפואה הסינית המסורתית מוכרת הפטרייה בשם “yun zhi”. בסין וביפן השם, Yun Zhi מפורש כפטריית הענן השמימית. שם זה משקף את צורתה החיצונית דמוית ענן ואת סגולותיה המשפיעות על הנפש.

טעם: מתקתק, תפל
טבע: קריר
מרדיאנים: כבד, ריאות, לב וטחול

תפקודים

מחדשת את התמצית (Jing) ותומכת בצ'י החיוני. מווסתת ומעצימה את הצ'י המגן (Wei Qi), מנקה חום ומסלקת רעילות. משפיעה על תפקוד הטחול (הפרדה בין טהור ועכור) ומנקזת לחות עודפת. לתסמינים הכוללים: עייפות כרונית, תאבון ירוד, יציאות רכות, נפיחות בטנית. מנקה חום ומנקזת לחות מהכבד. מרגיעה את הנפש, פותחת את פתחי ההכרה ותומכת ב-Shen.

פטריית טרמטס- מחקרים

מחקר שנערך בשנת 2012 בבי”ח הרפואי באוניברסיטת מיניסוטה, בארה”ב בדק את השפעת פטריית הטרמטס על מערכת החיסון של נשים חולות סרטן שד לאחר שעברו טיפולים כימותרפיים והקרנות. במחקר השתתפו 11 נשים שחולקו ל- 3 קבוצות. המטופלות קיבלו אבקת טרמטס במינון יומי של 3 גרם או 6 גרם או 9 גרם ליום במשך 6 שבועות. בסיכום הנתונים לא נמצאו תופעות לוואי כתוצאה מנטילה של מינון גבוהה של אבקת טרמטס. נשים שנטלו מינון יומי של 6 גרם ליום ומעלה נמצאה עליה ברמת הלימפוציטים, תאי – NK, תאי T וכמו כן ב-CD8 . (1) (1)

מחקר רב מרכזי שנערך בטוקיו, יפן. בדק את השפעת השילוב של PSK בשילוב כימותרפיה על 448 חולי סרטן הקיבה והמעי. הנחקרים עברו ניתוח להסרת הגידולים או כריתה חלקית של המעי/קיבה. כל המשתתפים קיבלו טיפול כימותרפי המשלב Mitomycin C ביום הניתוח, ו –flurouracil -5 במשך 6 חודשים לאחר הניתוח. 221 נחקרים בקבוצת הביקורת קיבלו רק כימותרפיה ובקבוצת המחקר קיבלו 3 גרם ליום של PSK במשך 3 -5 שנים מיום תחילת המחקר. בקבוצת המחקר אחוזי ההשרדות לאחר 3 שנות מחקר היה 85.5% לעומת קבוצת הביקורת שם אחוזי ההישרדות 79.2%. (2)

מחקר שהתפרסם ב J Integrative Medicine , בשנת 2004 בחן את ההשפעה האנטי-ויראלית של פטריית הטרמטס ורסיקולור בתסמונת התשישות הכרונית. גורם עיקרי משוער להתפרצות תסמונת התשישות הכרונית הוא חוסר איזון של מערכת החיסון לאחר זיהום ויראלי לדוגמה: וירוס ההרפס, וירוסים של מחלת הנשיקה (EBV, CMV), פוליו. 36 נחקרים בין הגילאים 17-83 המאובחנים ב CFS (תסמונת התשישות הכרונית) נטלו תמצית של 1 גרם של תמצית Trametes במשך. העלתה את כמות ה-NK איזנה את הפרופיל החיסוני. כמו כן שפעלה את נוגד החמצון superoxide dismutase [SOD] שהפחית את הנזק החמצוני ובעל פעילות אנטי – אינפלמטורית חזקה. כל אלה גרמו לשיפור במדדים החיסוניים ובתסמינים של המטופלים.(3)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “טרמטס פיור-מיקוליביה- 60 כמוסות”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *