מבצע!

ל -קרניטין נוזלי 1500 -473ml

250.00 172.00

ל קרניטין נוזלי (אל קרניטין) – L-CARNITINE LIQUID

 

 

מק"ט: 786560159043 קטגוריה:

תיאור

ה

ל-קרניטין היא חומצה אמינית שתפקידה העיקרי בגוף העברת חומצות שומן ארוכות שרשרת למיטוכונדריה -"תחנת הכוח" של התא – למטרת ייצור אנרגיה. לחומצה אמינית זו שני מקורות: אנדוגניים – ייצור עצמי של הגוף ואקסוגניים (חיצוניים) מן המזון.
כ-75% מכמות ה-ל-קרניטין היומית מגיעים ישירות מן המזון ןכ- 25% מיוצרים על-ידי הגוף.

המקור הראשון (אנדוגני) כרוך בתהליך בו הופך הגוף שתי חומצות אמיניות חיוניות – ליזין ומתיונין – ל-ל-קרניטין. בתהליך זה, המתרחש בכבד ובכליות, משתתפים גם ויטמינים ומינרלים שונים כגון ויטמין B3- (ניאצין) ויטמין 6-B, ויטמין C וברזל.
אדם מייצר בממוצע 0.16-0.48 מ"ג ל-קרניטין לק"ג משקל גוף ביום. עובדה זו מסבירה מדוע אנשים שתזונתם אינה מאוזנת חשים "חסרי אנרגיה". המקור השני (אקסוגני) הוא ל-קרניטין שמקורה במזון

חסר בל-קרניטין גורם לשחרור אנרגיה ממקורות אחרים (פחמימות בעיקר), וכתוצאה מכך להיווצרותם של תוצרים בלתי-רצויים (כמו חומצה לקטית בשרירים). אך מעבר לכך, השומן מצטבר, רמותיו עולות והסיכון לפתח רמות שומנים גבוהות בדם, כבד שומני, השמנה ובעיות נוספות הנובעות מחסר באנרגיה מצד אחד ועודף שומן מהצד השני, הולך וגובר.
ל-קרניטין – שימושים עיקריים:

  • שיפור בכושר האירובי (סבולת אירובית והספק אירובי)
  • דחיית הופעתה של תחושת עייפות במהלך פעילות גופנית
  • טיפול משולב (תזונה ופעילות גופנית) בבעיית עודף משקל
  • האצת ההתאוששות שבעקבות פעילות גופנית

מחקרים קליניים הראו כי נטילת תוסף ל-קרניטין עשוייה לתרום לשיפור איכות ביצוע מאמץ גופני, הן בקרב ספורטאים הישגיים והן אצל המתאמן החובב.

תפקידה של ל-קרניטין במטבוליזם של שומן

נטילת תוסף ל-קרניטין עשוייה לסייע בצמצום רקמת השומן בגוף בתנאי שנטילת התוסף מלווה בהקפדה על תזונה נכונה ובביצוע פעילות גופנית, על-פי תוכנית אימונים המותאמת ליכולתו של האדם.
חומצות שומן ארוכות שרשרת עוברות מטבוליזם בתוך המיטוכונדריה שבתאים למטרת ייצור אנרגיה. ל-קרניטין חיונית לתהליך זה היות וחומצות השומן אינן יכולות לחדור את ממברנת המיטוכונדריה בלעדיה. לאחר שחומצות השומן עברו מטבוליזם במיטוכונדריה ונוצרה אנרגיה (
ATP), שוב נדרשת ל-קרניטין (בצורת אציל-ל-קרניטין acyl-carnitine ) לשם ניוד תוצרי הפסולת אל מחוץ למיטוכונדריה.

כמו כן קרניטין מזרז את חידוש מאגרי ה-ATP בשריר. נחשב לאחד המוצרים הטובים ביותר לאלו המעוניינים להפחית את מסת השומן בגופם ולשפר את היכולת האירובית. מחקרים רבים הוכיחו כי צריכת ל קרניטין תורמת רבות לצריכת חמצן מירבית ודוחה את הופעת העייפות במהלך האימון.

הוראות שימוש: כף 15 מ"ל פעם ביום חצי שעה לפני האימון. אין לקחת יותר מפעמיים ביום

תכולה: 473 מ"ל (סה"כ 31 מנות הגשה)

יצרן: מטריקס, ארה"ב

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “ל -קרניטין נוזלי 1500 -473ml”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *