מבצע!

גינקו בילובה ginkgo biloba- בוסתן הבריאות – 50 מ”ל

110.00 69.00

גינקו בילובה

זכרון , הרגעה , לב וכלי דם 

 

מק"ט: 7290013142931 קטגוריה:

תיאור

 גינקו בילובה תכונות אופי ומבנה של הצמח:
עץ הגינקו בילובה הוא עץ עצום ממדים ופראי שהתפתח בסביבה הקיצונית של יערות הגשם, ושרד ללא שינוי יותר מ-150 מיליון שנה. מדובר בעצי ענק (המתנשאים לגובה של מעל 100 מטר) שפיתחו מערכות מתוחכמות של הובלת נוזלים אל כל חלקי העץ יחד עם ותהליך פוטוסינתזה יעיל המאפשר גדילה מהירה של העץ ויכולות הישרדותיות גבוהות (הוא יכול לחיות כ-1000 שנים). פיזיולוגיה זו מרמזת על איכויותיו הרפואיות של הגינקו, כאשר אותם חומרים פיטו-כימיקלים המאפשרים את תנועת הנוזלים בעץ הענק, משמשים היום למגוון פתולוגיות הקשורות לזרימת הדם בגוף. הגינקו בילובה הוא עץ נשיר בעל נוף צר וזקוף ושלכת בצבע צהוב, בי-לובה פירושו 2 אונות, ומכאן גם שם הצמח, מכיוון שצורת העלים מזכירה צורה של מוח, ואכן הוא משמש בעיקר במצבים הקשורים במוח.

פעילות פיטו-פרמקולוגית:

  • לגינקו בילובה השפעה ידועה ונחקרת על זרימת הדם; Ginkgolides, הרכיבים הפלבנואידים הפעילים בתמצית עלי הגינקו בילובה, בעלי השפעות נוגדות חמצון, דלקת וקרישה, המתבטאות בשיפור בזרימת הדם, בעיקר בכלי הדם הפריפריאליים. Ginkgolides הם אנטגוניסטים ספציפיים ל-PAF (Platelet Activity Factor), פוספוליפיד המשמש כמתווך בפעילות טסיות הדם וביצירת קרישים, ומשתתף גם בתהליך הדלקתי1,2. גינקו בילובה גם תורם להגברת הפרשת הפרוסטגלנדינים ו-EDRF (Endothelium-Derived Relaxing Factor), התורמים להרפיית השרירים החלקים העוטפים את כלי הדם, ובנוסף מסייע לעיכוב פעילות התרומבוקסן, הורמון המכווץ את כלי הדם. הפרוסטגלנדינים תורמים גם לעיכוב צימות טסיות הדם וכך להפחתת מידת הקרישיות3,4. שינויים אלו המתבטאים בהשפעה על מידת קרישיות הדם ועל ההרפיה והכיווץ של כלי הדם, מובילים לשיפור בזרימת הדם. במחקר אקראי ומבוקר שנערך על נבדקים בריאים נמצא כי הגינקו הפחית בצורה משמעותית היצמדות טסיות דם והגביר זרימת דם בנימים5.
  • אחת הסברות היא שירידה בזיכרון, בריכוז, בראייה, בשמיעה ועוד תסמינים שונים, עלולים לנבוע מירידה בזרימת הדם אל המוח המתבטאת בחוסר טונוס נכון ונוקשות של כלי הדם האופיינית בגילאים מבוגרים. צמח הגינקו עובד על אותה נוקשות; במחקר אקראי ומבוקר בו השתתפו אנשים עם סימפטומים של דמנציה ווסקולארית ואלצהיימר, נמצא כי תוספת גינקו הובילה לשיפור במספר המבחנים שעברו הנבדקים6, במחקר אחר, מבוקר, אקראי וכפול סמיות, מתן גינקו לפני מבחן שיפר בצורה משמעותית את הזיכרון לטווח קצר, ומנה במינון גבוה הובילה גם לשיפור זמן התגובה במבחן7.

שימושים עיקריים:

  • זיכרון לקוי, שלבים מוקדמים של דמנציה
  • סחרחורות, טינטונים, כאבי ראש, עייפות
  • טרשת עורקים, מתן אחרי שבץ מוחי, סיוע בבעיות החזר דם ורידי ובצקות

 תכונות עיקריות:

נוגד קרישה, נוגד חמצון, מגביר זרימת דם, מגביר מעבר חמצן לתאים, משפר יכולות קוגנטיביות ואנטי דלקתי

 חלק בשימוש:

עלים

 התוויות נגד ואזהרות:

  • במטופלים עם סיכון לדימומים
  • לנוטלים תרופות נוגדות קרישה
  • יש להפסיק את השימוש לפני ניתוחים
  • נטייה להתקפים אפילפטיים

הוראות שימוש :

20-25 טיפות בחצי כוס מים פעמיים ביום

בעת הצורך ניתן לעלות ל 50 טיפות

50 מ”מל
 

 

 

 

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “גינקו בילובה ginkgo biloba- בוסתן הבריאות – 50 מ”ל”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *