מבצע!

סוכר קוקוס- העידן האורגני – 450 גרם

49.00 25.00

סוכר קוקוס – תחליף אורגני בריא לסוכר לבן

סוכר קוקוס, המכונה גם בשם גבישי קוקוס, הוא ממתיק טבעי המופק מפירות עץ הקוקוס. סוכר קוקוס הוא מקור מאוד בריא למינרלים, ויטמין C, ויטמינים מקבוצת B, ומספר חומצות אמינו. סוכר קוקוס משמש כבר במשך אלפי שנים כממתיק מסורתי באזורי מזרח אסיה והוא תופס תאוצה כאלטרנטיבת ממתיק בריא לסוכר הרגיל. סוכר קוקוס מעובד בצורה אורגנית ומעניק טעם מתוק ועשיר הדומה לסוכר הרגיל.

איך סוכר קוקוס מיוצר?
סוכר קוקוס מיוצר משרף ענפיו של עץ אגוז הקוקוס המפיקים נקטר על ידי הרתחה או באמצעות אידוי בוואקום בטמפרטורה נמוכה, עד סיום התהליך שבו הנקטר של עץ הקוקוס הופך לגבישי סוכר. תהליך זה מאפשר לסוכר הקוקוס לשמור על הערכים הטובים של עץ הקוקוס, אשר נחשבים למרכיבים בעלי שומנים מאוד בריאים. פירותיו של עץ הקוקוס מבשילים במשך כל חודשי השנה, כאשר מרבית עצי הקוקוס מגודלים על ידי חקלאים מקומיים באזור הפיליפינים, ללא זיבול כימי וללא חומרי הדברה. כך יוצא שלמעשה סוכר קוקוס הוא מתוצרת אורגנית לחלוטין. ובגלל סיבות אלו סוכר קוקוס נחשב לממתיק שניתן להחשיבו בקלות מזון על, לאו דווקא בגלל תרומתו התזונתית אלא בגלל העדר המרכיבים ההרסניים הקיימים בסוכר הרגיל.

סוכר קוקוס הופך לנפוץ יותר בעולם

עצי הקוקוס נמצאים בשפע גבוה ברחבי העולם וקצב נטיית עצי הקוקוס גדל מדי שנה. בנוסף לכך, עצי קוקוס הם יבול עץ שמועיל לסביבה מבחינה אקולוגית, מסייע לשחזר אדמה פגומה, ועצי קוקוס מייצרים יותר סוכר לדונם מאשר קני סוכר. אורך החיים של עץ הקוקוס הוא בממוצע 70 שנה כך שמכל עץ ניתן ליצר יותר סוכר לאורך זמן מקנה הסוכר שאנו מכירים. בעקבות כל הסיבות הללו סוכר הקוקוס הופך למוצר נפוץ יותר בעולם. בתוספת לכך שהוא מוצר אורגני ממשפחת מזון על ובעל יתרונות בריאותיים רבים, אל תתפלאו עם בקרוב תשמעו עוד הרבה על סוכר קוקוס.

למה סוכר קוקוס בריא יותר מסוכר רגיל?

סוכר קוקוס נחשב כממתיק מקבוצת מזון על, מכיוון שהוא בעל מגוון ערכים תזונתיים העדיפים בהרבה על הסוכר הרגיל שאנו מכירים, וגם על תחליפי סוכר שונים אחרים כגון צמח הסטיביה.
•המדד הגלוקמי של סוכר קוקוס הוא 33, בהשוואה למדד גלוקמי של 80 בסוכר הלבן. צריכה של סוכר בעל מדד גלוקמי נמוך יותר משפר את הבריאות מאחר והוא לא מייצר עלייה מהירה וגבוהה כל כך ברמת הסוכר בדם, מצב שיכול להוביל להפרשה מוגברת של אינסולין ולהפרעות לחץ דם.
•מזונות בעלי מדד גלוקמי נמוך מונעים השמנה מאחר ואחרי אכילתם, אין הפרשה מוגברת של אינסולין, שמובילה לירידה ברמת הסוכר ובעקבותיה רעב. ומכאן המשוואה פשוטה: אוכלים סוכר קוקוס במקום סוכר לבן ומשמינים פחות.
•סוכרים בעלי מדד גלוקמי גבוה נמצאו כמאיצים בעיות דלקתיות בגוף, כסוכרים המובילים למחלות לב, כסוכרים המשפיעים לרעה על תפקודו של כיס המרה בגוף וכסוכרים המגדילים את הסיכוי לחלות במחלות כמו סרטן המעי-הגס וסוכרת. כך ששימוש בסוכר קוקוס, אשר בעל ערך גלוקמי נמוך, ניתן להימנע מלהגדיל את הסיכוי לחלות מהבעיות בריאותיות הללו.
•סוכר קוקוס הוא הרבה יותר תכליתי, בהשוואה לתחליפי הסכור השונים, והוא מוחלף בקלות רבה לסוכר לבן במתכוני אפייה. אפשר להחליף במתכון את הסוכר לסוכר קוקוס מבלי להרגיש בהבדל או לשנות את המתכון במיוחד.

חשוב לנסות לצמצם את צריכת הסוכר הלבן שלנו. ניתן לעשות זאת בקלות רבה יותר כאשר משתמשים במקום סוכר לבן בסוכר קוקוס. סוכר קוקוס הוא תחליף הסוכר הטוב ביותר שקיים בשוק, ומומלץ מאוד להשתמש בו בכל מתכון או כתוספת לקינוח.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “סוכר קוקוס- העידן האורגני – 450 גרם”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *