שמן ג’וניפר (ערער)- ארומה מדיק- 10 מ”ל

35.00

ג’וניפר / ערער | Juniperus communis | רקע כללי ושימוש מסורתי:
הערער המצוי הוא עץ ירוק עד הנמנה על משפחת הברושיים. גובהו של העץ נע בין 1-3 מטרים, אך הוא עשוי להגיע גם ליותר מכך (עד 10 מטרים). הערער גדל באזורים צחיחים ויבשים בחצי כדור הארץ הצפוני, בעיקר באירופה ובצפון אמריקה. בדומה לעצים אחרים מאותה המשפחה, עלי הערער הם מחטניים (בצורת מחט). קיימים בין 50-70 סוגים שונים של ערער ברחבי העולם, מתוכם גם ארבעה מינים הגדלים בישראל. המין המצוי בשימוש רפואי הוא הערער המצוי (שאינו גדל בר בישראל).
מיניו השונים של הערער משמשים את המין האנושי מזה שנים רבות. הצמח אף מוזכר מספר פעמים בתנ”ך, כמשל לעץ חזק השורד בתנאי אקלים יבשים וקשים. הערער המצוי נמצא בשימושים קולינריים מזה אלפי שנים באירופה, לתיבול מאכלים שונים ולהכנת משקה הג’ין המפורסם.
הערער היה מצוי בשימוש רפואי וקוסמטי באירופה, בעיקר לצרכי חיטוי, במקרים של פציעות וחבלות על גבי העור וכן זיהומים בדרכי העיכול והשתן. גם בצפון אמריקה – הערער המצוי שימש את השבטים האינדיאנים המקומיים לצרכים רפואיים דומים. בצפון אמריקה השימוש בצמח אף היה נפוץ לטיפול בסוכרת (בין היתר בשילוב עם ברבריס Berberis vulgaris).
גם כיום, הערער משמש לטיפול במגוון זיהומים של דרכי העיכול והשתן, זאת במקביל לפעולתו המעוררת והדינאמית – להנעה של ספיגה במערכת העיכול והגברת זרימת הדם.

ג’וניפר / ערער | Juniperus communis | פעילות רפואית:
הערער המצוי הוא צמח של איזונים, המכיל מגוון טעמים ותכונות סותרות, המשלימות אחת את השנייה. לפירות ישנו טעם מגוון, הנע בין מריר – מתוק וארומאטי, עם נטייה לחריפות ואיכות מצמתת (כיווץ). לכל אחד מהטעמים הללו ישנה השפעה דומיננטית על הגוף: הטעם המתוק מרגיע ומגן, הטעם המריר גורם להגברת הפרשות ותנועתיות בדרכי העיכול, הטעם המכווץ (טאנינים) עוצר הפרשות, השמנים האתריים גורמים לחיטוי חזק וכך הלאה.
הערער גדל באזורים צחיחים עם רמת משקעים נמוכה. זהו צמח בעל יכולת הישרדות גבוהה ובעל אופי נוקשה ויבש. הערער אף ידוע כעץ מועדף לתעשיית הרהיטים והבנייה, בשל חוזקו ואופן גדילת הגזע. זהו עץ חזק מאוד, בעל עושר פנימי המתבטא במגוון רחב של חומרים מטאבוליטיים משניים ורכיבים סוכריים, המצויים בפירות.
הערער משקיע אנרגיה רבה לייצור פירות קטנטנים, בעלי מראה אטרקטיבי וטעם וארומה עשירים במיוחד, המזמינים ציפורים מהסביבה על מנת לאוכלם. תכולת החומרים שבפירות מביאה להגברת חילוף חומרים מהיר במערכת העיכול של הציפור, מה שגורם לשלשול מהיר ולפיזור הזרעים – לשם התרבות עתידית של הצמח. מנגנון טבעי זה מותאם לכך שרכיבי הפרי ישהו לפרק זמן קצר ככל האפשר בקיבתה של הציפור ושחלילה הם לא ייפגעו או יעוכלו במלואם. לשם כך נועדה מלכתחילה האנרגיה הדינאמית והמעוררת, המצויה בפירות, הגורמת להנעה של תהליכי חילוף חומרים במערכת העיכול והשתן של הציפור, במקביל להמרצת דם. כך הציפור נהנית מעצם תכולת הסוכרים שבפירות ואגב היא גם זוכה לחיטוי מהיר ולשטיפה של מערכת העיכול, במקרים של מזהמים בלתי רצויים.
השפעת הפירות פועלת באופן דומה גם על גוף האדם, אך עם זאת, השפעת הצמח משתנה בהתאם למינון הנלקח ובהתאם לאיכות החומרים המורגשת על ידי בלוטות הטעם. במינונים הרגילים וכן במינונים גבוהים – מושגת אותה פעולת המרצה וחיזוק, הכוללת הגברה של הפרשות במערכת העיכול ותנועה פריסטלטית, הגברת מתן שתן, זרימת דם וכו’. במינונים אלו, הערער מתאים בעיקר למקרים של חילוף חומרים לקוי וכן לאנשים הסובלים מחולשה ואפאטיה מתמשכים. לכך מתווספות תכונות החיטוי הישיר, המתאימות למגוון מצבים של זיהומים בדרכי העיכול והשתן.
במינונים נמוכים לעומת זאת, ההשפעה היא מרגיעה יותר, כאשר ניכרים בעיקר הטעמים המתוקים והרכיבים הטאנינים. במינוים נמוכים ניתן להשתמש בצמח להרגעה של פעילות יתר במערכת העיכול, על רקע חוסר שקט ומתח כללי. בנוסף, במינונים הנמוכים – הערער עשוי לגרום לדיכוי קל של תיאבון.

ג’וניפר / ערער | Juniperus communis | תכונות רפואיות עיקריות:
· מגביר תהליכי עיכול וספיגה ומגביר תנועה פריסטלטית (Digestive stimulant).
· משפר זרימת דם פריפרית (Peripheral circulatory stimulant).
· מחטא (Antiseptic).
· נוגד תולעים / פרזיטים (Antihelminthic).
· אנטי בקטריאלי (Antibacterial).
· אנטי פטרייתי (Antifungal).
· אנטי דלקתי (Anti-inflammatory).
· קרמינטיבי – מפיג גזים (Carminative).
· משתן (Diuretic).
· מייזע (Diaphoretic).

ג’וניפר / ערער | Juniperus communis | תכונות רפואיות משניות:
· מריר / מגביר ייצור והפרשת מרה ((Choleretic & Cholagogue.
· מווסת רמות סוכר בדם (Hypoglycemic).
· מרגיע עדין (במינונים נמוכים).

ג’וניפר / ערער | Juniperus communis | התוויות ושימושים רפואיים עיקריים:
· זיהומים בקטריאליים, טפיליים ופטרייתיים של מערכת העיכול – אקוטיים וכרוניים (לרבות זיהומי Candida, H. Pylori).
· דלקות זיהומיות של דרכי השתן (כרוניות ואקוטיות).
· תהליכי עיכול וספיגה לקויים – חומציות נמוכה בקיבה, ספיגה לקויה של המזון בילדים ובקשישים, הרגשת כבדות ונפיחות לאחר הארוחה.
· לחץ דם נמוך וזרימת דם פריפרית לקויה.
· תסמיני חולשה ואפאטיה / עייפות ותשישות כרוניים – עם אינדיקציה לזרימת דם לקויה וספיגה לקויה של המזון.
· פצעים וזיהומים שונים על גבי העור (חיטוי מקומי בשימוש חיצוני).
· כחלק מטיפול בעצירות.
· טיפול ב-Gout (בשימוש פנימי וחיצוני).

ג’וניפר / ערער | Juniperus communis | התוויות ושימושים רפואיים משניים:
· כחלק מטיפול לניקוי וטיהור הגוף מרעלים.
· כחלק מטיפול בסוכרת.
· דלקות פרקים (שמן אתרי בשימוש חיצוני) – הגברת זרימת דם ואלחוש מקומי.
· שיפור תיאבון בילדים ומבוגרים, עקב תסמיני חולשה וקור כללי במערכת העיכול וספיגה לקויה.
· כחלק מטיפול בהפרעות קשב וריכוז מסוג ADD.
· זיהומים של חלל הפה והגרון (גרגור מקומי).

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “שמן ג’וניפר (ערער)- ארומה מדיק- 10 מ”ל”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *