תמצית גינקו בילובה -בוסתאן הבריאות 50 מ”ל

60.00

גינקו דו־אונתי או גינקו בילובה (שם מדעי: Ginko biloba) הוא מין ייחודי של עצים שמקורו בסין. זהו עץ בעל יכולת הסתגלות מצוינת, ועמידות גבוהה לתנאים עירוניים, ולפיכך הוא משמש כעץ נוי בארצות רבות בעולם. אורך חייו של עץ גינקו רב מאוד, ועשוי להגיע לאלפי שנים. בסין ידוע על פרט שגילו כ־3,500 שנה.

בספרות הבוטנית העברית מופיעים שני שמות עבריים לצמח – גינקגו וגינקו (דו־אונתי). מקורה של הצורה “גינקגו” בסין, שם נתגלה הצמח לראשונה, וזה שמו במנדרינית. הצורה “גינקו” מקורה ביפן, בשל שיבוש בהגיית המילה.
שימושים רופאיים:
בתמצית הגינקו שני חומרים פעילים – גליקוזידים פלבונואידיים (Flavonoid Glycosides) וגינקוסיד, שהוא חומר ייחודי לצמח זה. נטען שיש בכוח חומרים אלה לשפר את היכולות הקוגניטיביות, ועושים בהם שימוש כמשפרי זיכרון וכנוגדי ורטיגו, אך המחקרים חלוקים בדעותיהם ביחס לאפקטיביות של הגינקו. מבין כל תוצאות המחקרים, נראה שהגינקו משפר את זרימת הדם ופועל כנוגד-חמצון. גינקו הוא תוסף מקובל למשקאות אנרגיה, אך כמותו בהם בדרך כלל נמוכה כל כך, שקשה להניח כי יש לו השפעה כלשהי.

נוכח העובדה כי בלאדאק וטיבט ממליצים בפני תיירים על נטילת גינקו למניעת מחלת גבהים, בוצעו מחקרים רפואיים לבדיקת יעילותה. מחקרים ראשוניים הציעו כי תמצית גינקו יעילה למניעת המחלה.‏[2] עם זאת, מחקרים מבוקרים על קבוצות מדגם גדולות הרבה יותר הוכיחו באופן חד-משמעי שתמצית גינקו אינה מועילה כלל למניעת מחלת גבהים.‏[3]‏[4]‏[5] מחקר נוסף הראה כי לצמח אין שום השפעה מיטיבה על פעילות מוחית.‏[6] מחקר אחר מצא השפעה מועטה.
התניות ותופעות לוואי:
לנטילת הגינקו יש השפעות לא רצויות, במיוחד למי שיש לו הפרעות במחזור הדם, ולאלה שנוטלים תרופות לעיכוב הצמדת טסיות הדם (“דילול הדם”) כגון אספירין. כמו כן התייעצות עם רופא לפני נטילת התמצית מומלצת לאנשים הנוטלים תרופות מסוימות נגד דיכאון (מדכאי מונואמין אוקסידאז) ולנשים בהיריון.
תוכלה -50 מ”ל

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “תמצית גינקו בילובה -בוסתאן הבריאות 50 מ”ל”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *