מבצע!

cordyceps pure -מיקוליביה- 60 כמוסות

260.00 210.00

שימושים עיקריים:
• חיזוק הריאות, אסטמה, ברונכיטיס כרוני
• תשישות כרונית
• עייפות
• אין אונות
• חיזוק הכליות, מחלות כליה
• תמיכה חיסונית בסרטן: לוקמיה, מלנומה
מינונים:
1-3 כמוסות ביום
יש ליטול עם או לאחר הארוחה עם כוס מים

סיפורה של פטריית המרפא קורדיספס
היאקים, אותן בהמות ענק המשרתות את אנשי נפאל וטיבט מזה אלפי שנים הובלו בידי בעליהם אל אזורי מרעה עשירים בעשב ברמות הגבוהות של ההרים. היאקים היו בוטשים באדמת ההר וחושפים שורשים, עשבים וגם פטריות, בין היתר קורדיספס סיננסיס. אילולא הייתה התנהגותו של היאק משתנה בעקבות אכילת פטריית הקורדיספס סיננסיס סביר להניח שזו לא הייתה נחשפת לעולם, אך תגובתו – ששילבה בין פראות אנרגטית לפעילות מינית מוגברת – העידה כי לפטריות הללו ישנן השפעות חד משמעיות על אופן ההתנהגות של בעלי החיים, ומכאן אולי גם על זו של בני האדם. ניסוי בודד ומוצלח של רועה אמיץ מקרב אחד השבטים הטיבטים הביא לכך שהפטרייה שולבה בתפריט התזונתי השבטי. התוצאות לא איחרו לבוא – סיבולת הלב-ריאה השתפרה, מחלות הריאה מהן סבלו המקומיים בשל הגובה הרב הפכו לקלות יותר והאון המיני השתפר פלאים. נפלאותיה של הפטרייה נחשפו, והשמועה הגיעה במהירות אל רופאי הקיסר הסיני. לאחר שניסה את המרקחת הכריז הקיסר על הקורדיספס סיננסיס כפטריית מרפא מלכותית, וציווה כי כל המוצא את הפטרייה מחויב להעבירה לחצרו על פי חוק. עד היום מוכרת הקורדיספס סיננסיס כאוצר רפואי לאומי בסין וכפטריית מרפא חשובה ביותר.
פטריה אקזוטית בעלת סגולות מרפא ייחודיות. הפטרייה מכונה “פטריית הזחל הסינית” מאחר והיא גדלה על זחלים, חרקים בוגרים או על סוג ייחודי של כמהין (truffles Elaphomyces). פטריה נדירה זאת נשמרה במשך אלפי שנים בסין מאחר ובנוסף לסגולותיה קיים קושי רב באיתור שלה. הפטרייה גדלה בהרי ההימלאיה באזורים סלעיים, ורק לפני 20 שנה נחשפה לעולם הרחב. מ- 1980 הפטרייה מגודלת על מצעים שאינם מכילים חרקים שיטת גידול זו אינה גורמת לשינוי בהרכב או בתכונות הרפואיות של הפטרייה. כיום מזוהים 680 זנים של קורדיספס והיא גדלה בכל 6 היבשות.
רכיבים פעילים
פוליסכרידים: beta-D-glucan, mannose, galactose, glucose, and mannose
חלבונים: 18 חומצות אמינו חיוניות חומצה גלוטמית, ארגינין, חומצה אספרטית, טריפטופן וטירוזין
חומצות גרעין: הקורדיספין (3-deoxyadenosine)
סטרולים: ארגוסטרול (פרו ויטמין D), סיטוסטרולים, פיטוסטרולים,sterol H1-A
ויטמינים: E, K , 1B, 2B ו-12B
מינרלים ויסודות קורט
התוויות
חיזוק הריאות אסטמה, ברונכיטיס כרוני עייפות תשישות כרונית (CFS) חיזוק הכליות, מחלות כליה אין אונות תמיכה חיסונית בסרטן: לוקמיה, מלנומה (עור)
פעילות רפואית
אדפטוגנית, אנטי ויראלית, מחזקת את האדרנל, מרחיבה סימפונות, המרצת חיסון, משפעלת חיסון
התוויות נגד
לא ידועות
פטריית קורדיספס ברפואה הסינית מסורתית
השם Dong Chong Xia Cao, מפורש כזחל חורף – עשב הקיץ, ומייצג את הסימביוזה בין הזחל הנכנס אל מיצליום הפטריה והפטריה.
טעם: מתוק
טבע: חמים
מרדיאנים: ריאות, כליות
תפקודים
מחזקת את Yang הכליות ומזינה את התמצית (Jing), תומכת בצ'י הריאות, מפסיקה דימום, מפזרת לחות ומפסיקה שיעול. מטפלת בשיעול כרוני, מסדירה קוצר נשימה ומשפרת תפקוד הריאות. לתסמינים הכוללים: שיעול, שיעול דמי, אסטמה, C.O.P.D, סרטן ריאות. מחזקת את Yang הכליות ומזינה את התמצית (Jing). לטיפול בשפיכה מוקדמת, אימפוטנציה, כאבי פרקים, טונוס שרירים נמוך, כאבי ברכיים וגב תחתון. מפסיקה דימום. דימום כרוני מהאף, טחורים, דימום כרוני מהשתן. במצבי חולשה ועייפות כרונים, חולשת תפקוד בלוטת התריס, דיכאון.
פטריית קורדיספס- מחקרים
מחקר שנערך באוניברסיטת קליפורניה בשנת 2010, בחן את השפעת פטריית הקורדיספס על ביצועים ספורטיביים באוכלוסייה מבוגרת. 20 משתתפים בין הגילאים 50-75 חולקו לקבוצת מחקר נטלה 1 גרם תמצית קורדיספס מול קבוצת הביקורת שנטלה פלסבו במשך 12 שבועות. המדדים נקבעו ע”י בדיקה פיזיקלית ומדדים בבדיקות דם. לאחר 12 שבועות של מחקר נמצא כי הסף המטבולי (לפני ייצור חומצה לקטית בשריר) בקבוצת המחקר עלה ב – 10.5%, יכולת חילופי הגזים עלתה ב 8.5% בניגוד לקבוצת הביקורת. (1)
מחקר שהתפרסם בשנת 2010, בדק את השפעת פטריית הקורדיספס סיננסיס על מושתלי כליה. במחקר השתתפו 231 נחקרים שבגופם הושתלה כליה בין השנים 2005-2008 חולקו ל-2 קבוצות. קבוצה המחקר בת 122 משתתפים קיבלה קורדיספס סיננסיס בשילוב תרופות למניעת דחית שתלים במינון של 2 גרם ליום, קבוצה הביקורת בת 109 משתתפים טופלה רק בתרופות למניעת השתלים. המחקר נערך במשך 6 חודשים. בסיום המחקר נצפו שיפורים בכל מדדי תפקודי הכליה בקבוצת המחקר (קריאטינין בדם, BUN, חלבון בשתן, growth factor (TGF)-β(1), retinol-binding protein (RBP) and β(2)-microglobulin (β(2)-MG) ) כאשר בקבוצת הביקורת לא נצפו שינויים במדדים. בקבוצת המחקר נראה שיפור בתפקודי בכליה ב 72 נחקרים לעומת 14 בקבוצת הביקורת. (2)
מחקר in-vivo שנערך בבי”ח לילדים בשנגחאי בשנת 2010 בדק את השפעת פטריית הקורדיספס סיננסיס על ילדים חולי אסטמה בשלב רמיסיה. במחקר השתתפו 20 ילדים. מדדי דלקת נבדקו ע”י בדיקות דם על מנת לבדוק מתווכי דלקת, אל הדם הוסיפו תמצית קורדיספס מינונים של 10/ 20 microg/ml. תוצאות המחקר הדגימו כי תמצית קורדיספס מעכבת חלוקה מוגברת של תאים יוצרי דלקת, הפחתה של Th2 cells המקושרים לתגובה דלקתית בריאות של חולי אסטמה. (3)
מחקר שנערך בבי”ח הואה שאן, שנחאי, בדקו חוקרים את השפעת פטריית הקורדיספס על 286 גברים הסובלים מאין אונות. אחרי 40 יום שבהם נטלו 1 גרם קורדיספס ביום, 183 דיווחו על שיפור בתפקוד מיני ובחיי המין. במכון האנדוקרינולוגי בשנחאי נבדקו 50 גברים הסובלים מאין-אונות. הנבדקים קיבלו קורדיספס במשך 40 יום. 13 מהגברים דיווחו שחזרו לתפקוד מיני מלא ו- 12 גברים דיווחו שהם מרגישים התעוררות מינית ומסוגלים להגיע לזקפה מלאה.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “cordyceps pure -מיקוליביה- 60 כמוסות”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *